Kiedy na zakupy?

Wybierasz się na zakupy, ale nie lubisz tłumu? Chętnie służymy radą! 🙂 Zobacz w które dni tygodnia możesz spodziewać się pustek, a kiedy będziesz musiał przedzierać się przez tłum innych zakupowiczów.

Organizacja Visa Europe przeprowadziła bardzo ciekawe badania – sprawdziła bowiem w które dni tygodnia najczęściej chodzimy na zakupy. To bardzo ważne dla każdego, kto nie lubi gorączki zakupów, a w tłumie raczej się męczy. Jeśli i Ty jesteś takim zakupowym odludkiem to po nowe jeansy lub zakupy spożywcze idź w środę. Wtedy bowiem zdecydowana większość naszych rodaków ma zupełnie inne zajęcia niż zakupy, a tym samym w sklepach jest pusto i przewiewnie jak w górskiej dolinie.

pies-na-zakupy

Jeśli już zaplanowałeś więc najbliższe zakupy w środę, to wybierz się na nie wieczorem. Tylko 7% badanych chce spędzać właśnie tę porę na zakupach. Cóż, dla wielu jest to szansa na spokojne “łowy” po sklepowych półkach.

Kolejne zapytanie skierowane do respondentów obala mit Matki Polki objuczonej reklamówkami z zakupami dla swojej rodziny. Jak się okazuje mężczyźni prawie na równi z kobietami chodzą na zakupy spożywcze (32% mężczyzn i 36% kobiet) i robią to porównywalnie często – 2, do 3 razy w tygodniu. Jakie wnioski? Płeć nie wpływa na nasze zakupowe zwyczaje!

Foto: clix

Tagged under: