Kobiety – za bardzo uczuciowe na zakupy?

To, że kobiety są bardziej uczuciowe od mężczyzn nie jest żadnym stereotypem – to po prostu fakt. Po prostu częściej kierują się w życiu emocjami niż mężczyźni. Czasem wychodzi im to na dobre, czasem niezupełnie. Szczególnie na zakupach…

Kobieta jak wiadomo zmienną jest, a przynajmniej tak się mówi. Jeśli chodzi o zakupy to jest w tym sporo racji! W brytyjskim Hertfordshire University przeprowadzono badania dotyczące zwyczajów zakupowych kobiet, uwzględniając ich cykl miesięczny.

zakupy_listonic1

Okazało się, że kobiety których miesiączka właśnie się zbliża i jest kwestią dnia, lub dwóch, zdecydowanie bardziej ulegają emocjom podczas zakupów. Ich wyborem kieruje często impuls i zupełnie irracjonalne przesłanki. Na przykład – gdy dla kobiety nadchodzi “zły dzień” i ma gorsze samopoczucie, zakupy są często środkiem do poprawy humoru.

To dobra wskazówka nie tylko dla kobiet. Panowie w “tym” czasie powinni zwracać większą uwagę na to w jaki sposób postępują ich partnerki i raczej unikać wspólnych zakupów tuż przed zbliżającym się okresem.

Źródło: telegraph.co.uk

Foto: LotusHead

Tagged under: