Poznaj najpopularniejszych polskich blogerów kulinarnych

Poznaj najpopularniejszych polskich blogerów kulinarnychBlogerzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności w kontaktach z mediami. Coraz częściej występują gościnnie w prasie, radiu czy na łamach serwisów internetowych. Wielu z nich prowadzi autorski cykl lub od czasu do czasu publikuje przepisy i porady kulinarne. Niektórzy wyspecjalizowali się w wykonywaniu stylizacji czy sesji zdjęciowych potraw. Inni zajmują się w opracowywaniem specjalnych materiałów na zlecenie agencji reklamowych lub producentów produktów spożywczych.


Blogerzy chętnie wykorzystują nowe media i nowoczesne sposoby wyszukiwania przepisów. Ogromną popularnością cieszą się kanały na YouTube. Najpopularniejszym polskim kanałem z przepisami jest „Kocham gotować”, zamieszczone filmy mają ponad 16 milionów wyświetleń. Blogerzy dotarli także do tradycyjnych mediów. Często występują jako goście programów o gotowaniu czy w popularnych śniadaniówkach. Ponadto Blogerzy Tadeusz Gwiaździński, Agata Jędraszczak oraz Tomasz Woźniak prowadzą własne programy kulinarne w telewizji.

Najlepsi blogerzy prowadzą warsztaty kulinarne. Pokazują na nich, jak zdrowo się odżywiać i w jaki sposób przygotować ciekawe dania. Organizowane są specjalne spotkania dla dzieci i dla dorosłych. Zainteresowani mogą także spróbować dań przygotowywanych przez blogerów. Niektórzy autorzy blogów prowadzą własną działalność cateringową i obsługują eventy jednocześnie promując swoją markę w Internecie.

Szczegółowe informacje na temat tych i innych działań blogerów można znaleźć w Raporcie „Blogi Kulinarne 2012”: http://www.olgasmile.com/raport-blogi-kulinarne-2012.html