Spożywczak odchodzi do lamusa? Polacy kupują jedzenie w Internecie

Polacy coraz chętniej kupują żywność w Internecie. Nie tylko wodę, kaszę czy ryż, ale także produkty psujące się dużo szybciej. Wielu z nas zajada się więc pomidorami i bananami zakupionymi właśnie w sieci.

Rynek zbytu dla sklepów ciągle rośnie, ale trochę wolniej niż przed rokiem. Wszystko dlatego, że chociaż zakupy w sieci robią raczej zamożniejsi klienci, to także oni szukają oszczędności. Zamiast ekskluzywnych i drogich marek wybierają te znane, ale nieco tańsze.

Kryzys jednak nie zaszkodzi samej idei. W aglomeracji warszawskiej, największym rynku w Polsce, klientów internetowych sklepów z żywnością jest jakieś 8 tysięcy. A może być ich nawet trzy razy więcej! Jest więc jeszcze sporo do zrobienia – sklep Frisco twierdzi, że jego klienci zarabiają od 5 do 8 tysięcy złotych miesięcznie. Ale już teraz wiadomo, że warto powalczyć także o tych potencjalnych klientów, którzy zarabiają nieco mniej. Wtedy rynek mógłby “wchłonąć” nawet i 50 tysięcy klientów.

zakupy-w-sieci

Takie zakupy wkrótce tylko dla konserwatystów?

Według ankiety, którą wśród swoich klientów przeprowadził sklep A.pl, 41% kupujących wydaje na zakupy średnio po 100-200 złotych. 38% procent wydaje na artykuły spożywcze 300, do 500 złotych. Przeciętny klient robi zakupy we Frisco dwa razy tygodniowo. Sklepy internetowe muszą sporo inwestować, żeby zostać na rynku. Centrum logistyczne oraz automaty do pakowania zakupów to już podstawa! Cóż, klient płaci i klient wymaga – a kto w tej branży nie ma wiernego klienta ten długo nie przetrwa…

Co cenią ludzie, którzy robią zakupy w sieci? Na pewno wygodę – zamówienie mogą złożyć przed ekranem komputera, albo i nawet przez telefon komórkowy w drodze do domu. To duża oszczędność czasu i spora wygoda – dla wielu jest to warte więcej niż droższe ceny za produkty.

Źródło: wiadomosci.mediarun.pl

Foto: nicci

Tagged under:

2 Comments